KOTŁY NA PALIWO STAŁE w 5 klasie

INTERCON - Przedstawiciel w Polsce firm DAKON - BOSCH TERMOTECHNIKA i ATMOS

 
1.png
3.png
2.png
ladomat.png
   

  33 815 18 43

    33 812 20 04

  43-300 Bielsko-Biała,
  ul.1-go Maja 19, 

  Kotły tylko na pellet 
D...P - ATMOS

  Kotły tylko na pellet
  D...P - ATMOS

    Drukuj stronę

  ATMOS - Kotły tylko na PELLET - moc 14, 21, 25, 31, 80 KW - 5 KLASA


  Korpus kotła został zaprojektowany jako spawana bryła z wielką komorą spalania. Palnik peletowy z podajnikiem ślimakowym można montować zarówno z prawej bądź lewej strony kotła. W dolnej części pod komorą spalania umieszczony jest popielnik o dużej pojemności. Ponad komorą spalania umieszczony jest rurkowy wymiennik ciepła z zawirowaczami ciągu. Ztyłu znajduje się kanał spalinowy zwylotem spalin. W modelu D 31 P kanał spalinowy jest wyposażony w wentylator wyciągowy. Na przedniej części pokrywy kotła znajdujemy
  panel sterujący zprzyrządami regulacyjnymi oraz gniazdem do montażu elektronicznej jednostki sterującej.

  Ogrzewanie peletem przy pomocy palników ATMOS jest dość podobne do ogrzewania gazem ziemnym czy olejem. Różnicę stanowi powstający w niewielkich ilościach popiół, który musi być okresowo usuwany zwnętrza kotła ipalników. Jest to niezbędne do zachowania najwyższych parametrów spalania w kotle ibezawaryjnej pracy palnika.

   

  Palniki na pelety ATMOS A25, A45 standardowo wyposażone są w automatyczny zapłon paliwa. Zestaw złożony zpalnika, podajnika ślimakowego oraz zasobnika na pelet pracuje w praktyce automatycznie ijest sterowany regulatorem elektronicznym przy pomocy sondy płomienia – fotokomórki. W koszu paleniskowym dochodzi do mieszania dawkowanego paliwa ipowietrza w takich proporcjach aby paliwo spaliło się znajwyższą sprawnością apowstałe spaliny były jak najmniejszym obciążeniem dla środowiska naturalnego.

  W palniku zalecamy spalać wyłącznie dobrej jakości pelet ośrednicy 6 – 8mm idługości 5 – 25mm. Wysokiej jakości pelet cechuje się jasną barwą inie zawiera kory.

  Bieżąca obsługa kotła polega na usuwaniu popiołu raz na 7 – 30 dni w zależności od potrzeb (obciążenia kotła pracą). Zalecamy, aby raz do roku przeprowadzić dokładne czyszczenie wewnętrznych części palnika – najlepiej jest do tej czynności wyjąć palnik zkotła. Do idealnego oczyszczenia kosza paleniskowego można użyć odkurzacza lub pogrzebacza.

   

  Typy kotłów gazujących na pelet ATMOS:

  • D 14 P
  • D 21 P
  • D 25 P
  • D 31 P
  • D 20 P
  • D 30 P
  • D 40 P
  • D 50 P
  • D 80 P

  Folder

  Instrukcja