KOTŁY NA PALIWO STAŁE w 5 klasie

INTERCON - Przedstawiciel w Polsce firm DAKON - BOSCH TERMOTECHNIKA i ATMOS

 
1.png
3.png
2.png
ladomat.png
   

  33 815 18 43

    33 812 20 04

  43-300 Bielsko-Biała,
  ul.1-go Maja 19, 

  Spirala chłodząca + zawór termostatyczny
  Spirala chłodząca + zawór termostatyczny

  Spirala chłodząca + zawór termostatyczny

    Drukuj stronę

  ZABEZPIECZENIE KOTŁA NA PALIWO STAŁE W INSTALACJI GRZEWCZEJ WODNEJ SYSTEMU ZAMKNIĘTEGO


  W krajach UE od kilku lat zgodnie z obowiązującymi przepisami instaluje się kotły na paliwa stałe zabezpieczone spiralą chłodzącą w układach grzewczych systemu zamkniętego (również jako drugi kocioł z kotłem gazowym w układzie zamkniętym). W Polsce podłączenie kotła stałopalnego w układzie zamkniętym do tej pory było zabronione.


  Nowe ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12.03.2009r. Dz. U. nr 56/2009 Poz.461 §133 ust.7, które weszło w życie po 3 miesiącach od dnia ogłoszenia, wprowadza długo oczekiwane, istotne zmiany.

   

  Według przepisu można instalować kotły na paliwo stałe w instalacjach grzewczych wodnych systemu zamkniętego, wyposażonych w przeponowe naczynie wzbiorcze pod warunkiem zastosowania dodatkowych urządzeń zabezpieczających kocioł i instalację na wypadek przegrzewu kotła (urządzenie do odprowadzenia nadmiaru ciepła).


  Takim zabezpieczeniem jest SPIRALA CHŁODZĄCA montowana na wyjściu ciepłej wody z kotła, podłączona z zaworem termostatycznym (np. WATTS – STS 20).W przypadku wzrostu temp. wody kotłowej ponad 97°C zawór otworzy przepływ zimnej wody z sieci przez spiralę wychładzającą wodę w kotle, która następnie zostaje odprowadzona do ścieków.

  Ze względu na bezpieczeństwo ważne jest, aby stosowane zabezpieczenia – spirale chłodzące, posiadały certyfikat CE.